نحوه دیدن کدهای hTML

نحوه دیدن کد های HTML یک وب سایت

نحوه دیدن کد های HTML یک وب سایت

شما می توانید به راحتی کد های تمام صفحات وب موجود در دنیای اینترنت را با استفاده از مرورگرهای (کروم، فایرفاکس ، اینترنت اکسپلورر و … ) ببینید.
خواندن منبع (Source) یک صفحه ی وب از جمله امکانات پیش فرض مرورگرهای وب در سیستم عامل های دسکتاپی می باشد که با کلیک راست و انتخاب گزینه ی View Page Source یا Inspect قابل دسترسی است.

با استفاده از کلیدهای میانبر Ctrl+U می توانید فقط به سورس HTML سایت دسترسی داشته باشید و همچنین می توانید با استفاده از کش گوگل آدرس سایت مدنظر خود را با پیشوند :cach در گوگل جستجو کرده و یا در نوار آدرس مرورگر تایپ کنید. برای مثال در نوار آدرس (Address Bar) بنویسید  cache:ww.rohamweb.com و سپسEnter بزنید.

گوگل شما را به نسخه ی کش شده صفحه ی مربوطه هدایت می کند. در قسمت بالای صفحه، گزینه ی مشاهده منبع را مشاهده می کنید.با انتخاب این گزینه سورس صفحه به آسانی مشاهده خواهد شد.

 

 
 

اما اگر این کد کپی شوند و در صفحه وب دیگیری قرار گیرند کاملا بهم ریخته میشوند و دیگر کار نمیکنند چرا که تعداد زیادی صفحات  Css و  Java script  به این صفحه متصل شده است و وقتی این کدها کپی شود فقط Html را کپی کردید و به آنها دسترسی نخواهید داشت. چون با توجه به CMS (سیستم مدیریت محتوا برای مثال: وردپرس – جوملا – دیتالایف – لاراول و …) استفاده شده نحوه ی آدرس دهی های Css و javascript و Fonts تغییر خواهد کرد.

 
 
 
 
 
تهیه کننده: بصیره ناظریان – دانشگاه علمی کاربردی – موسسه آموزشی صنایع ایران 
منبع: https://rohamweb.com/