Visual Code چیست؟

ویژوال استودیو کد یک ویرایشگر متن و محیط توسعه برنامه نویسی سبک اما قدرتمند است که بر روی دسکتاپ شما اجرا می شود و برای ویندوز، مکینتاش و لینوکس در دسترس است. این برنامه با پشتیبانی پایه از از جاوا اسکریپت، TypeScript و Node.js عمل می کند و دارای اکوسیستم غنی از برنامه های افزودنی برای زبان های دیگر (مانند C ++، C #، Java، Python، PHP، Go) و runtimes (مانند .NET و Unity) نیز می باشد.

ویژگی های بلقوه Visual Code شامل چه مواردی است؟

در حقیقت با وجود افزونه‌های قوی توسعه داده شده توسط جامعه برنامه‌نویسان ویژوال استودیو، این برنامه نیز به یک ویرایشگر بی‌نظیر تبدیل شده ، به عنوان مثال یکی از افزونه‌ها این امکان را به شما می‌دهد که اسکریپت‌های که برای Shell نشوته شده  را در ویرایشگر و همچنین چندین زبان دیگر بنویسید و اجرا کنید.و یا حتی می توانید اسکریپت هایی که برای اپل نوشته شده اند را نیز در آن به اجرا در آورید.

از جمله امکانات بسیار خوب این برنامه کلید های ترکیبی و کوتاهی هستند که برای عملیات های خاص تعبیه شده اند از جمله درست کردن آرایش کد نوشته شده و یا حتی پیشنهاد هایی که برای برخی از دستورات هنگام نوشتن به شما نمایش داده می شود و می تواند ادامه کد را برایتان بنویسد که خود یکی از بهترین ویژگی های این برنامه محسوب میشود.

معرفی تعدادی از افزونه های Visual Code

وب سایت ویژوال استودیو یک خزانه ای بزرگ از افزونه‌هاست. اما شما می‌توانید در خود ویژوال استودیو کد نیز به راحتی افزونه مورد نظرتان را جستجو و نصب کنید. این کار را برای شما خیلی راحت‌تر خواهد کرد. برای این منظور در قسمت سمت چپ نوار ابزار، بر روی آیکون extentions کلیک و یا می توانید از کلید ترکیبی Ctrl+shift+x نیز استفاده کنید. تعداد از معروفترین افزونه های این سرویس را می توانید در تصویر زیر مشاهده کنید.

یکی از جالبترین افزونه ها اضافه شدن Arduino هستش که به شما اجازه می دهد تا با ادوات این شرکت و حوضه اینترنت اشیا نیز فعالیت مستمر داشته باشید.

نحوه نصب Visual Code در سیستم عامل های مختلف

برای نصب این نرم افزار محبوب کافیست که به لینک پیوست شده مراجعه کنید و بر اساس سیستم عامل مورد نظرتان پکیج قابل نصب را دانلود و اقدام به نصب و اجرا کنید و سپس با نصب افزونه ها و زبان های مورد نظرتان به برنامه نویسی و توسعه در این محیط بپردازید.

گردآورنده : اشکان پام
منبع: https://icc-aria.ir/